Mis on ristkiht-puitpaneel?

LOODUSLÄHEDANE EHITUS:

Inimesed veedavad tänapäeval rohkem aega ruumides sees kui vabas õhus. Ristkiht puitpaneel teeb võimalikuks ühendada töötlemata puidu kui loodusliku ehitusmaterjali eelised kasuga tugevast konstruktsioonist. Unikaalne tootmise meetod aitab vältida ebavajalikku puude langetamist ja kasutab ökonoomselt ära kogu toormaterjali mitmekülgse ehitustoote valmistamiseks.

KEEMIAVABA:

Ristkiht-puitpaneel on massiivne täispuidust kuiv seinaelement, mis on täielikult vaba liimist ja keemilistest ühenditest. Füüsikaliste ja bioloogiliste omaduste poolest on tulemuseks suurepärase kvaliteediga konstruktsioonid.

JÄTKUSUUTLIK:

Ressursside hoolikas eemaldamine looduslikust elutsüklist tähendab, et jätkusuutlik metsa uuendamine  tagab piisava puidu ka tulevastele põlvkondadele.

RESSURSSISÄÄSTLIK:

Ökoloogiline tasakaal taastuvate loodusressursside puhul on kordi parem kui tavalistel ehituskonstruktsioonidel, mis põhinevad piiratud ressurssidel. Ainult need, kes ehitavad kooskõlas loodusega ja peavad tähtsaks jätkusuutlikust pikemas perspektiivis, kaitsevad tõeliselt meie keskkonda tulevaste põlvkondade jaoks.

LOODUSLIK ERIPÄRA:

Ristkiht-puitpaneelid (MHM) valmistatakse soonilistest puiduihtidest. Soonte eesmärk on sinna kogunenud õhu abil saavutada konstruktsiooni parem  soojapidavus. Ristipidine kinnitus alumiiniumist naeltega loob väga ühtlaselt tugevad konstruktsioonid. Tootmiseks kasutatakse ainult tehniliselt kuivatatud puitu, kaitsmaks sellega puitkonstruktsioonne puidukahjurite eest.

KIIRGUSTE EEST KAITSEV JA HUBANE:

Suur täispuidu pind suunab kõrvale peaaegu kõik kõrgsageduslikud kiirgused, mida levitavad erinevad seadmed. Puidu looduslik struktuur ja töötlemata pind reguleerivad õhuniiskust kogu hoones. Ristkiht puitpaneeli täispuidust konstruktsioon on hingav luues seeläbi väga tervisliku ja mugava sisekliima.

KUJUNDA ISE:

Ehitusplaadid või voodrilauad võib paigaldada otse  ristkiht-puitpaneeli siseküljele. Sõltuvalt soojustuse standarditest, võib puitkiudplaati paigaldada ka otse ristkiht-puitpaneeli välisküljele. Seda plaati saab juba krohvida või katta voodrilaudade ja fassaadi paneelidega.

Krohv kantakse otse isolatsiooni kihile võrgu täiteks. See loob ühtlase ja väga maitseka väljanägemise. Sellist tüüpi fassaad on väga vastupidav lmastikutingimustele ja vajab väga vähe hoolt. Isikupära saab lisada individuaalse ja atraktiivse pinnastruktuuriga või erinevate värvilahendustega. On ütlematagi selge, et puidu ja krohvi kombinatsioon on ka võimalik sõltuvalt isiklikest eelistustest.

LASE OMA SEINADEL HINGATA:

Kui soovite vältida liime ja muid kemikaale, siis selleks on ristkiht puitpaneel, mis ei erita mitte ühtegi toksilist ühendit. Liimid, kiled, liimitud puitpaneelid ja muud tehismaterjalid takistavad loomulikku soojusvahetust ja õhuniiskuse konvektsiooni. Isereguleeruv sisekliima loob eriliselt mugava ja tervisliku elukeskkonna. Ristkiht-puitpaneelist elemendid sõna otseses mõttes hingavad: konstruktsioonid on auru läbilaskvad, mistõttu nad imavad, salvestavad ja vabastavad niiskust.

EI MINGIT HALLITUSE TEKKIMISE OHTU:

Hallitus kujutab endas märkimisväärset ohtu elanike tervisele. Ristkiht puitpaneeli puhul on see aga absoluutselt välditav, kuna tegemist on täielikult kuivade ja auru läbilaskvate konstruktsioonidega.


MATERJALI TEHNLISED NÄITAJAD:


Soovid ka endale hubast kodu?
Kirjuta Meile!
Puitpaneel kasutab oma veebilehel küpsiseid. Küpsised on vajalikud teie kasutajamugavuse ning veebikülastusstatistika eesmärgil. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste privaatsustingimustega!

Muuda sätteid