MIS ON RISTKIHT-NAELPUIT MHM®?

LOODUSLIK ELUKESKKOND – LIIMI- JA KEEMIAVABA

Ristkiht-naelpuit – tugev nagu kivi, samas aga kuiv, soe ja tervislik!

naelpuit

MHM ehk ristkiht-naelpuit on massiivne täispuidust kuiv seinaelement, mis on 100% kile-, liimi- ja keemiavaba seinakonstruktsioon, mis tähendab, et loomulik soojusvahetus ja niiskuse liikumine pole takistatud. Puidu looduslik struktuur salvestab ja vabastab niiskust ning seeläbi reguleerib õhuniiskust ehk sisekliima on isereguleeriv, mis loob tõeliselt mõnusa ja tervisliku elukeskkonna.

Ristkiht-naelpuit paneelid valmistatakse soonilistest puidu kihtidest. Soonte eesmärk on tekitada õhupadjakesed ja seal oleva õhu abil saavutada konstruktsiooni parem sooja- ja helipidavus.  Klientide kogemused kinnitavad laborikatsetustes tuvastatud head mürapidavust – helilained murduvad õhukanalites.

naelpuidu ristlõige

Igasugune liigniiskus, mis võib seina tungida näiteks veeavarii korral, saab kiiresti uuesti konstruktsioonist välja ja kuivamisprotsess toimub kiirelt, mis vähendab oluliselt hallituse tekkimise riski.

Ristipidine kinnitus spetsiaalsete alumiiniumnaeltega loob väga tugevad ja stabiilsed elemendid, pakkudes alternatiivi betoon- ja kivikonstruktsioonidele.

Naelpuitpaneelid valmistakse spetsiaalses naelutusmasinas ja lõigatakse arvuti juhitava CNC-töötluskeskusega, mis võimaldab eksimusteta toota mudelile vastavaid detaile täpsusega +/- 1–2 mm.

EstHus OÜ on Põhjamaades esimene ja on siiani ainus, kes tegeleb ristkiht-naelpuitpaneelide MHM® tootmisega siinsamas Eestis, Tartus! Tehnoloogia töötas Saksamaal 2004. aastal välja Hans Hundegger ja see on seal laialdaselt kasutuses hea sisekliimaga keskkonnasõbralike ehitiste rajamisel.

Ökoloogiline ja hubane – keldrist katuseni!

Loe Blogist: Millised on MHM – Massiv-Holz-Mauer® omadused?

Olulisemad tehnilised andmed ristkiht-naelpuidu kohta

MHM tehnilised näitajad

NÕUSTAMINE ANNAB KINDLUSE

Teie unistuste maja ehitus ristkiht puitpaneelidest algab eelkõige tehnilise nõustamisega. Meie profesionaalsed töötajad on igal hetkel Teie jaoks olemas, et aidata Teie unistus ellu viia.

Vaata videost lähemalt, kuidas toimub ristkiht-naelpuidust maja püstitus

Soovid ka endale hubast kodu?
Kirjuta Meile!
Puitpaneel kasutab oma veebilehel küpsiseid. Küpsised on vajalikud teie kasutajamugavuse ning veebikülastusstatistika eesmärgil. Veebilehe kasutamise jätkamisel nõustute küpsiste privaatsustingimustega!

Muuda sätteid